Září 2012

Recept na romantiku - koření "Mary Sue"

23. září 2012 v 15:12 | Oge |  Peklo z klávesnic
Zdravím vážení,
postupem času zjišťuji, že povídky zařazené do žánru "romantika" jsou, jak by to řekli mnozí, na jedno brdo, většina z nich se řídí stejným vzorcem a na příběh přitom vůbec nehledí.

A + B =

Patříte mezi čtenáře, kterým tohle stačí ke štěstí?

Autorský deník - otrava i záchrana

22. září 2012 v 10:03 | Oge |  Things about
Zdravím vážení,
dnes bych se chtěla trošku podívat na jeden důležitý prvek, který psaní nesmírně ulehčuje, pokud máte tu trpělivost si jej vést.

Nejen obsah perlí

19. září 2012 v 9:26 | Oge |  Peklo z klávesnic
Vězte nebo ne, ale není to zdaleka jen nelogický obsah, co vás může praštit do očí. Mnohdy mohou být vaše kukadla dokonce vypíchnuta. Je tu totiž estetická stránka povídky. Miliarda vykřičníků, dvě stovky čárek [a všechny na špatném místě], ach, ty mezery! Lidé drazí, naučte se psát mezeru za a ne před čárkou! Perfetktním příkladem z nezoraného pole zpleněné češtiny, je povídka, o kterou jsem více než zavadila...
Název: Láska pod psa [znám spíš náladu pod psa a přesně tu jsem měla, když jsem dílo četla]
Autor: Hennaru Namikadze [nick používaný na stránkách, kde byla povídka zveřejněna]
Fanfiction: Naruto
O co jde: Povídka [pouze odhaduji, záplava interpunkčních znamének se přeze mne přelila jako velká voda...]
Žánr: Romantika [no med z toho přímo kape...]


Proč psát Yaoi, kde je uke dívkou?

10. září 2012 v 6:12 | Oge |  Rest in peace, logic
Zdravím Vás,
tak, jsem tu zase. Tentokrát bych si chtěla posvítit na oblíbený žánr v oboru fanfiction i origiálních povídek. Jedná se o milované i nenáviděné yaoi [či shounen-ai].

Když vám Google najde nejhorší fanfikci...

9. září 2012 v 20:23 | Oge |  Peklo z klávesnic
My Immortal, aneb když angličtina trpí.
Tady je návod, jak ten skvost najít: najeďtě na Google. Zadejte: Nejhorší fanfikce. Vyjede vám titulek: My Immortal. Čtěte anglickou verzi, pokud vaše jazykové znalosti nejsou dostatečné, hledejte zde. Perfektní přepis včetně překlepů. A věřte mi, My Immortal, to je vážně něco.

Dear friends, I'm Oge.

9. září 2012 v 17:22 | Oge
Zdravím Vás,
jsem Oge, perzóna, co se již několik let s mačetou v ruce prodírá pralesem povídek kolujících po internetu, stejně tak jako články narvanými emocemi. Právě dnes, devátého září, je ten památný den, kdy jsem si rozhodla rozšířit arsenál o další zbraň: blog.cz. A nestalo se tak náhodou. Většinu povídek či článků, nad nimiž se pozastavuji, totiž nacházím na stejných stránkách. Toto je anonymní výkřik do tmy. Je nás víc, takových, kterým příjde, že se všechno řítí na dno nelogického pekla? Nebo jsem v tom sama? Na nátlak mého starého přítele Zikmunda jsem se rozhodla založit si blog, jehož budoucnost je stále nejasná. Přijdou ale stížnosti i rozbory textů. Přijdou donebevolající hrůzy. A snad i odpovědi. Mějte tedy s tímhle blogem strpení, prosím. Je to jen puberťák, co vyráží do světa s tváří plnou červených pupínků a nebetyčné arogance. Jde kritizovat, protože se řídí heslem, že na to, abys poznal, že je polévka zkažená, nemusíš být kuchař. A věřte mi, on vážně vařit neumí.

Your monarch Oge I.