Když vám Google najde nejhorší fanfikci...

9. září 2012 v 20:23 | Oge |  Peklo z klávesnic
My Immortal, aneb když angličtina trpí.
Tady je návod, jak ten skvost najít: najeďtě na Google. Zadejte: Nejhorší fanfikce. Vyjede vám titulek: My Immortal. Čtěte anglickou verzi, pokud vaše jazykové znalosti nejsou dostatečné, hledejte zde. Perfektní přepis včetně překlepů. A věřte mi, My Immortal, to je vážně něco.

Název: My Immortal (Můj Nesmrtelný) [zda měla autorka původně na mysli My Immortality čili Má Nesmrtelnost, to už zůstává realitě skryto]
Autor: Tara Gilesbie [Pravé jméno? Fail? Netuším, ale slečnu bych chtěla poznat. Má jednu hlavu? Dvě? Žádnou?]
Fanfiction: Harry Potter
O co jde: Povídka [něco z tellenovely, většina lidí by řekla, že jde o parodii. Ne však z pohledu autorky.]
Žánr: Nepopsatelný [no vážně...]

Recenze:
Pokud jste povahy otrlé, či pokud si chcete vysloužit bobříka odvahy, jen směle do toho. My Immortal je něco... neskutečného. Kromě překlepů v angličtině (které byste od angličanky nečekali) a komolení slov, se dočkáte naprostého překroucení veškerých charakterů. Brumbál běhá po lese, aby lapal studenti, kteří tam chodí ukojit své nepotlačitelné touhy a nadává při tom jako dlaždič, Lupin (jehož slečna přejmenovala na Loopina) je příšerný pozér a snaží se ve všem napodobit hlavní hrdinku, která třikrát za kapitolu změní jméno (Ebony, Enoby, Egogy) [abych se přiznala, Ebony z nich mám nejraději, je totiž úplně nejvypatlanější]. Naše hrdinka, což nesmíme opomenout, ona to skutečně hrdinka je, je úžasná 'goffička' [gothici si začínají rvát vlasy], nejdokonalejší studentka Zmijozelu chodící s Malfoyem (což je ve skutečnosti dítě upírů, jako ostatně i další postavy), který větčinu času (a teď cituji): Úžasně gofficky brečí.
V příběhu se nám také vyskytne nejspíše kamarádka autorky, postava Raven, která se někde okolo desáté kapitoly vypaří, protože je "děsná kráva", ovšem po patnácté kapitole se zase vrátí, protože je "úžasná goffička". Jen málokdo si nepředstaví, jak asi probíhalo jejich přátelství ve skutečném životě. Od patnácté kapitoly mi bylo upřímmně Raven líto. Já osobně bych nejspíš čekala, až příběh Ebony skončí a teprve potom bych se jala znovu se se slečnou Tarou pokoušet navázat přátelství.
Pokud vás lákají goffické Bradavice, pozér Loopin či Zapovězený les, v němž běhá Brumbál a honí, ehm, "dovádějící" studenty, čtěte. Ovšem, vážení přátelé, chce to odvahu.

Your monarch Oge I.

>>>pro ty skutečně odhodlané skauty, co na tom bobříkovi trvají, tady je poslední úkol: Ukázka<<<
[EDIT: jedná se o osmou kapitolu, kdy se dozvídáme, koho dalšího unesli jeho milovaným upírským rodičům a že virility není virginity]
Česká glosa [která se sice místy snaží být zoufale vtipná, ale jinak je to příjemné počtení]:
AN: nekritizujte ok! Pokud to děláte pak ste ubožáci (Loser but proud)
Každý ve třídě na mě čuměl a pak do místnosti přešel Draco i když byl nahý a začal škemrat abych ho vzala zpátky. (Na toho už nikdo nečuměl, očividně je normální chodit nahý po škole)
"Ebony, to není jak si myslíš!" Zakřičel Draco smutně.(Copak ta holka vůbec myslí?)
Má kamarádka B'loody Mary Smith se na mě chápavě usmála. Pohodila svejma zbytečně dlouhejma ((autorka napsala místo waist-lenght (po pas dlouhé) waste-lenght (zbytečně dlouhé) )) černě gothickejma vlasama a otevřela svý jako krev rudý voči, ((předtím je měla zavřené))(tak se nejlíp kouká) ve kterých měla kontaktní čočky. Měla bledou, bílou kůži a na ní měla ještě bílej makeup (Aby tak zvýraznila její barvu). Hermiona (Opravdu je tam Hermiona?) byla unesena, když se narodila. Její skuteční rodiče sou upíři a jeden z nich je čaroděj, ale Voldemort zabil její matku a otec spáchal sebevraždu, páč byl z toho v depresi. (No jak jinak) Pořád z toho měla noční můry a byla fakt utrápená a depresivní. Zjistilo se též, že její skutečný příjmení je Smithová a ne Grangerová. ((Ano. Hermiona je B'loody Mary Smith. Dýchejte.))(Já už asi dodýchala... někde u Pottera. Pardon, Vampíra) (Od doby co se obrátila k satanismu je ve zmijozelské koleji a ne v nebelvíru. (Může to být ještě stupidnější?)(Ano.)
"Co si to o sobě myslíte, vy směšní troubové?" Řekl Snape rozzuřeně svým chladným hlasem, ale ignorovala sem ho. (Ještě, že skutečný Snape je mrtvý, za tohle by šel autorku zabít)
"Vampíre, nemůžu uvěřit, žes mě podvedl s Dracem!" Zařvala sem na něj. ((Ehm? Nebylo to naopak?)) (Autorce, je to jedno)(Mě v podstatě taky, víme kdo s kým, na tom záleží)
Všichni zalapali po dechu. ((Já taky.))
Nevím, proč je na mě Ebony naštvaná. Chodil jsem s Vampírem (Jsem bisexuál a Ebony taky) ((Tohle bude asi z pohledu Draca, ale mám v tom guláš, tak si to domyslete sami.))(Důležitý je, aby E-cosi nedostala L zápletku, protože pochybuju, že by to glosátorky, včetně mě, přežily) jenom chvíli a potom mi zlomil srdce. Odkopl mě, páč měl rád Britney (Spears?) , stupidní ubohou děvku. Teď jsme jen dobří přátelé. Prošel hroznejma věcma a teď je z něj gothic. (Haha. Chodil sem s ním, když byl eště ubožák.)
"Ale já už s Dracem nechodím!" řek Vampír.
"Jo, kurva jasně! Jděte do prdele vy bastardi!" řvala sem.
Běžela jsem z místnosti pryč do Zapovězeného lesa kde sem s Dracem ztratila svou mužnost ((ano. Opravdu napsala mužnost místo panenství. virility/virginity)) a nakonec jsem se zhroutila v slzách.(Já taky. Smíchu.)

Poznámka překladatelky: Po téhle kapitole jsem se v slzách zhroutila i já. Ale pro vás shrnutí děje této kapitoly: Dozvěděli jsme se, že Hermiona je B'loody Mary, že je upír a že ji její mudlovští rodiče od pravých, upírských rodičů unesli. A taky že všichni v Bradavicích jsou evidentně bisexuálové. Už cítíte tu zápletku? Já ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zikmund Zikmund | 9. září 2012 v 22:10 | Reagovat

Zákaz čtení při jídle!!!
Riziko udušení !!!

2 oge oge | 10. září 2012 v 6:13 | Reagovat

[1]: Aneb když někdo najede na českou stránku :D

3 Saiko-chan Saiko-chan | Web | 10. září 2012 v 9:51 | Reagovat

Už díky recenzi, se mi to zdálo velice... zajímavé, ale ukázka mě dorazila, ani úplně nevím, jak bych na to měla reagovat... asi těmi slzami, ale těžko říct, jestli smíchu nebo žalu...

4 oge oge | 10. září 2012 v 18:29 | Reagovat

[3]: tak to už je na tobě, já osobně se už jenom směji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama