Prosinec 2012

Komentáře

6. prosince 2012 v 19:20 | Oge |  Things about
Zdravím vážení,
dnes absolvujeme jen krátkou promluvu do duše, dobře? Je tu něco, co vám nejspíše nedochází a pokud to víte, docela jistě to ignorujete. A co že to je? No netvařte se jako neviňátka!
Komentáře.

Fanfikce jako ze Země Nezemě

6. prosince 2012 v 19:10 | Oge |  Inspirace je nakažlivá
Zdravím vážení,
ano, sloh takový, že i Petr Pan by zůstal v úžasu civět na svůj stín. Vyostřené konflikty. Logické postupy. Kochejte, milovníci fanfikcí.
A teď zase chvíli vážně. Kdo máte chuť přečíst si něco z fanfikcí na Naruta či Harryho Pottera, ale i milovníci originálních povídek si přijdou na své, něco, co má hlavu a patu a u čeho se zasmějete, najeďte si sem. Tahle slečna má dle mého názoru velmi vytříbené názory [se kterými mnohdy souhlasím], její sloh ej značně příznakový. No vážně. Inteligentní humor. Rozumná zápletka. Absurdně vtipné situace. To je Aife.
Osobně doporučuji Ty podvazky ti seknou, kámo, nebo snad geniální Historia Magistra Vitae [kde je geniálně vykreslená postava prof. Severuse Snapea].
Ať tak či tak, pokud mě poslechnete, jsem si na devadesát devět procent jistá, že se vám čtení bude líbit.
Oge I.

Problematika nadpisů

1. prosince 2012 v 17:28 | Oge |  Things about
Zdravím vážení,
vím, dlouho jsme tu nebyla. Vězte, že to není způsobeno nedostatkem hrůzostrašných písemností kolujích na internetu, nýbrž úbytkem mého volného času (kterého stejně nikldy moc nebylo). No, přestaňme fňukat a začněme makat, není-liž pravda?
Čemu se chci věnovat dnes? Jak už napovídá nadpis, bude to o nadpisech. Zjistila jsem totiž, že devadesát procent autorů absolutně neovládá umění nazývaní povídek. Podívejme se tedy na několik věcí, které by nadpisů rozhodně chybět měly: